Sarımsak Yağının Faydaları

hulya

New member
Sarımsak Yağının Faydaları


Sarımsak Yağının Faydaları Nelerdir?
Sarımsağın tek başına bile birçok vücut problemlerine iyi geldiği bilinen bir gerçek. Sarımsak yağını sarımsaktan daha kullanışlı yapan en önemli özelliği sarımsak gibi koku yapmamasıdır. Sarımsak yağının faydalarını bu yazıda öğrenebilirsiniz.
Akciğer hastalıklarına iyi gelmesiyle bilinen sarımsak yağı bronşları açar ve öksürüğü azaltır. Dolaşım sistemini düzenler ve kalbe faydası çoktur. Birçok kanser türünü önler ve bünyeyi sağlamlaştırır. Her türlü vücut, cilt hastalıklarına karşı doğal bir ilaç olan sarımsak kolesterole de çok iyi gelir.
Sarımsak yağının bilinen bir diğer özelliği de vücuttaki kıl dökülmelerine iyi gelmesidir. Saçları gürleştirerek beslenmesini sağlayarak saç dökülmelerinin önüne geçer. Ayrıca güçsüz kaş köklerine sürüldüğünde bu bölgedeki kılları da güçlendirir.
Sarımsak Yağının Faydaları ve Tarifi
Sarımsak yağının faydaları yalnızca bunlarla bitmiyor. Bağırsak kurtlarının en büyük düşmanı sarımsak yağıdır. Buna ek olarak güçlü bir antioksidan olması özelliğiyle vücuttaki mikropları öldürür ve vücutta mikrop barındırmaz. Kol
  • Birkaç diş sarımsak
  • 1 su bardağı zeytinyağı
Zeytinyağının içine sarımsakları soyup atın. Bu karışımı 1 hafta ağzı kapalı bir kavanozda bekletin. Daha sonra bu yağı isterseniz maskelerde kullanabilir, isterseniz direkt dökülen kaş bölgesine uygulayabilirsiniz.
Saçları güçlendirmek için geceden saç diplerine sürüp, sabah kalktığınızda saçınızı yıkayabilirsiniz. Sarımsak yağını diğer şikayetleriniz için kullanmak istiyorsanız günde 2 kere birkaç damla içerek hastalıklardan korunabilirsiniz.