Sarımsak Çayı Nasıl Yapılır?

betul

New member
Sarımsak Çayı Nasıl Yapılır?
Son dönemlerde gerek ülkemizde gerek dünyada, herkesin rağbet ettiği alternatif tıp alanında birçok bitki ve bitki çayları kullanılmaya başlanmıştır. Bu bitkiler arasında bazıları ön plana çıkarak daha yaygın olarak kullanılmaktadır, bunların en fazla kullanılanlarından biri sarımsak’tır.

Bu mucizevi bitki sayesinde vücudun alarm veren bir çok bölgesi şifa bulmaktadır. Şimdi zayıflamak maksatlı olarak, bu bitkiden faydalanmanın önemli bir yöntemini ele alacağız ve sarımsak çayı nasıl yapılır ona bakacağız.

Bugün dünyanın en tanınan ünlülerinin bile rağbet ettiği sarımsak çayı, mucizeler yaratan bir yöntem olarak benimsenmektedir. Peki bu kadar rağbet gören bu yöntemi hazırlamak için neler gerekir ve ne şekilde kullanılır ona geçelim;

Sarımsak Çayı Nasıl Yapılır İşte Yapılış Tarifi
  • 3,4 diş sarımsak
  • 3 su bardağı su
  • Yarım kahve fincanı bal
  • Yarım kahve fincanı limon suyu
Bu malzemeler temin edildikten sonra, bunları nasıl hazırlayacağız ona geçelim; İlk önce aldığımız sarımsakları ezerek işe başlıyoruz, rendeleme imkanımız varsa o da olur. Daha sonra Tencereye doldurduğumuz 3 bardak suyu kaynamaya bırakıyoruz ve kaynayana kadar bekliyoruz.

Sarımsak Çayı Önemi
Suyumuz kaynadıktan sonra, ocağı kapatıyoruz ve hazırlamış olduğumuz yarım kahve fincanı bal ile yarım kahve fincanı limon suyunu ilave ediyoruz. Malzemelerimizi ilave ettik ve artık yavaşça karıştırabiliriz, iyice karıştırdıktan sonra ise bir müddet soğumaya bırakıyoruz. Soğuduktan sonra artık sarımsak çayımız içmek için hazır.

Bu yapımı kolay ve temin edilmesi zor olmayan malzemelerden yapmış olduğumuz çayı, günlük olarak, 3 defa ve ılık olması şartı ile bir çay bardağı şeklinde tüketebiliriz. Hedeflenen kiloya ulaşana kadar, sarımsak çayı günde 3 defa tüketilmelidir.