Bitler ve Baytlar: Pune'da başlangıç ve iş haberlerini takip edin

hulya

New member
Öğrenciler girişimcilik ve inovasyon yarışmasını kazandı

MI4 etkinliğinin amacı, öğrencilere çığır açan yenilikleri sergilemek ve girişimcilik ruhunu teşvik etmek için bir platform sağlamaktır (TEMSİLCİ FOTOĞRAFI)

Küresel Hindistan Uluslararası Okulu Hadapsar, Küresel Okullar Vakfı'nın Hindistan'da Üretilen Yenilik Girişimi (MI4) finallerinde birinci oldu. Okulun Gıda Güçlendiricileri ekibi “Gıda Bilgeliği: Gıda İsrafını Azaltın, Yaşamları Besleyin” sunumunu yaptı. MI4 etkinliğinin amacı öğrencilere çığır açan yenilikleri sergileyecek ve girişimciliği teşvik edecek bir platform sağlamaktır. OWIS Sarjapur'dan çevre meraklılarından oluşan ekip, “Eco-tech: The Ultimate Green Endeavor” projesiyle ikinci sırayı aldı. Üçüncülük, son teknoloji çözümü “Gyanrath” ile GIIS Ahmedabad'ın Eğitim Kolaylaştırıcıları ekibine verildi.

Yalnızca HT Uygulamasından en son Hindistan Genel Seçim haberlerine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin! Şimdi İndirin!

Öğrencilere yönelik Edtech girişimi

Öğrenme platformu Unacademy, UPSC CSE sınavlarına girmek isteyen öğrenciler için birkaç girişim başlattı. Buna öğrenciler için özel teklifler ve burslar da dahildir. Unacademy ayrıca yakın zamanda Manzil 2024 etkinliğini de düzenledi. Bu durumda, UPSC CSE ödüllerine layık görülenler tebrik edildi.

Teknolojiyle yollar daha güvenli hale geliyor

ADAS (Otomatik Sürücü Destek Sistemleri) yollarımızın güvenliğine büyük katkı sağlayabilirken, Hint araçlarında, özellikle de ticari araçlarda benimsenmesini zorlaştıran genellikle maliyet, eğitim ve uyumluluktur. Bunu akılda tutarak, Shree Swami Samarth Tours & Travels, Hindistan Otobüs ve Araba Operatörleri Federasyonu tarafından düzenlenen çok modlu bir taşımacılık fuarı olan Prawas4.0 fuarında, merkezi bir derin teknoloji şirketi olan Starkenn Technologies ile bir Mutabakat Zaptı imzaladı. Pune. Starkenn, BrakeSafe (Çarpışma Azaltma Sistemi), Attention (sürücü takip sistemi) ve Stark-I (filo yönetim yazılımı) gibi ürünlerle ticari araçlara yönelik sürüş güvenliği çözümleri sunuyor. Bu ürünler tüm ADAS Seviye 2 gerekliliklerini karşılamaktadır. Üretim Turbhe, Navi Mumbai'de, montajı ise Aundh, Pune'da yapılmaktadır. Starkenn bugüne kadar güvenlik çözümlerini 2.500'den fazla araca kurdu.

Haberler / Şehirler / Pune / Bitler ve Baytlar: Pune'da başlangıç ve iş haberlerini takip edin