Ajit Pawar, Supriya Sule ile Sunetra Pawar Baramati arasındaki kavgadan önce yeğeni Rohit Pawar'la alay ediyor: 'Böyle davranışlar…' | Bilim Park

hulya

New member
Marahastra'daki Baramati seçim bölgesi, 2024 Lok Sabha seçiminin üçüncü aşamasında Pawar ile Pawar düellosuna hazırlanıyor; Başbakan Yardımcısı Ajit Pawar'ın eşi Sunetra Pawar, milletvekili ve Sharad Pawar'ın kızı Supriya Sule ile karşı karşıya geliyor. Son seçim kampanyasında, 7 Mayıs anketinden önce Ajit Pawar, Supriya Sule'yi desteklemek için yaptığı konuşmada duygusal hale gelen konuşmanın ardından Milliyetçi Kongre Partisi – Sharadchandra Pawar MLA ve yeğeni Rohit Pawar ile gözlerindeki yaşları sildiği için alay etti.

Baramati'deki Ajit Pawar mitingi – HT fotoğrafı

“Sana birinin senin duygularından faydalanmaya çalışacağını söylemiştim. Ancak bu tür eylemler işe yaramıyor” dedi başbakan yardımcısı.

Yalnızca HT Uygulamasından en son Hindistan Genel Seçim haberlerine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin! Şimdi İndirin!

Ajit Pawar, eleştirilere aldırış etmediğini ve tek önceliği gelişme olmak üzere çalışmaya devam ettiğini söyledi. Ajit Pawar, büyük kalabalığa değinerek, “Birkaç mitinge katıldım ama hiç bu kadar büyük bir kalabalık görmemiştim. Bu da burada kazandığımızı gösteriyor.” Lok Sabha Seçimleri 2024 ile ilgili canlı güncellemeleri takip edin

Maharashtra'da bu aşamada seçime hazırlanan koltuklar arasında Baramati, NCP patriği Sharad Pawar ile partiyi bölen ve partinin bir fraksiyonuna liderlik eden yeğeni Ajit Pawar arasındaki kavga nedeniyle en çok izlenen koltuklardan biri.

Ayrıca okuyun | Pratibha Pawar ilk kez Baramati'deki bir kampanyaya katılıyor

Kampanyanın son gününde, her iki NCP grubu da Baramati'de Marathi'de Sangata Sabha adı verilen ve 'son halka açık miting' anlamına gelen halka açık mitingler düzenledi.

Pune bölgesindeki Baramati'deki halka açık mitingde konuşan Ajit Pawar, “Ben (Rohit) ona siyaseti öğrettim ve o şimdi benim hakkımda yorum yapıyor, ancak eleştirilere kulak vermiyorum ve tek önceliğim olarak kalkınma üzerinde çalışmaya devam ediyorum.”

“Narendra Modi Hindistan'ın Vikas Purush'udur”: Ajit Pawar

Ajit Pawar ayrıca Başbakan Narendra Modi'yi ülkenin 'Vikas Purush'u' olarak övdü.

“Başbakan Modi bu ülkenin Vikas Purush'udur. Bu Lok Sabha anketi son derece önemli. Baramati son 15 yıldır Merkez'den herhangi bir fon almıyor (Şule son üç dönem milletvekiliydi). Kalkınma projeleri değerlidir.” ₹Ajit Pawar, “₹2.499 crore onaylandı” dedi.

Rohit Pawar duygusallaşıyor

Daha önce, Supriya Sule'yi desteklemek için halka açık bir miting sırasında Rohit Pawar duygusallaşarak şunları söyledi: “Parti bölündüğünde, ben (Sharad) Pawar Saheb ile bazı parti çalışanlarıyla tanıştım… Pawar Saheb bunu bana partinin gençlerine anlattı. Partimiz.” Öne geç ya da liderlik edecek seviyeye ulaş, gözlerimi kapatmayacağım (ölmeyeceğim)… Saheb'e şöyle cevap verdim: “Sözünü geri al ve bir daha asla tekrarlama. Biz ve tüm aile olarak sizi her zaman destekleyeceğiz, ‘her zaman yanınızda kalacağız’.”

ANI haber ajansına konuşan Rohit Pawar, “Sonunda ben de bir insanım. Evet, Pawar Saheb'e karşı yapılan çeşitli açıklamaları dinledikten sonra duygulandım.”

(Ajansların katkılarıyla)